Instrukcja użytkowania - Porady dotyczące montażu Ge Dishwasher

Instrukcja użytkowania i porady dotyczące montażu produktów marki GE Dishwasher są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i zgodność z przepisami prawnymi. Instrukcje użytkowania zawierają informacje dotyczące bezpiecznego montażu, konserwacji i naprawy urządzenia. Porady dotyczące montażu obejmują wskazówki dotyczące wyboru miejsca montażu, przygotowania miejsca do podłączenia, instalacji i podłączenia urządzenia, a także wykonywania testów urządzenia. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami użytkowania i poradami dotyczącymi montażu, aby uniknąć szkód i zapewnić bezpieczną i skuteczną pracę urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja użytkowania - Porady dotyczące montażu Ge Dishwasher

Obsługując agregat prądotwórczy zawsze zwracajmy uwagę na zasady bezpieczeństwa

Pierwsza styczność z agregatami może rodzić obawy. Niepotrzebnie!

Zdecydowałeś się na wypożyczenie generatora prądu i niedługo zjawi się w twoim zakładzie pracy, w domu, a może na działce. Teraz nasuwa się pytanie: Co dalej? Jak go obsługiwać? Czy to bezpieczne? To jedne z częstych wątpliwości przed pierwszą stycznością z agregatem prądotwórczym. W końcu jest to coś nowego, a nieznane urządzenie może rodzić obawy, zanim się je lepiej pozna.

Wybierając naszą firmę nie musisz się niczego obawiać. W Dinamo nasi eksperci szczegółowo wyjaśniają klientom jak podłączyć urządzenie, jak wygląda proces uruchamiania i eksploatacji agregatu. Nasz klient może być pewien, że wytłumaczymy mu wszystko tak dokładnie, że będzie czuł się pewnie i bezpiecznie. W razie jakichkolwiek późniejszych pytań zawsze można się z nami kontaktować mailowo lub telefonicznie.

Jednak dla tych, którzy już teraz chcą zdobyć nieco informacji na temat użytkowania agregatu prądotwórczego, przygotowaliśmy kilka porad.

1. Instrukcja obsługi

Od poprawnego użytkowania agregatu może zależeć nie tylko bezpieczne funkcjonowanie podłączonych odbiorników, ale też nasze bezpieczeństwo. Dlatego warto jest, przed rozpoczęciem użytkowania, przeczytać instrukcję obsługi danego urządzenia. Zasada obsługi wszystkich generatorów prądu jest podobna, ale warto zapoznać się zawartymi w instrukcji informacjami o specyfice danego modelu. Szczególną ostrożność należy wykazać przy podłączaniu agregatów automatycznych. Muszą być one podłączone przez posiadającego uprawnienia elektryka oraz ściśle według przepisów dotyczących zasilania rezerwowego i podłączenia do sieci energetycznej.

2. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Jeśli agregat prądotwórczy stoi na zewnątrz domu, należy go odpowiednio zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Powinien zostać dobrze osłonięty od deszczu, śniegu i wilgoci, której nadmiar może spowodować spięcia i uszkodzenie urządzenia.

Pamiętajmy, że agregat prądotwórczy emituje spaliny i tlenek węgla. Uruchamianie go w zamkniętym pomieszczeniu nie jest bezpieczne

3. Z dala od dzieci

Agregat prądotwórczy w czasie swojego działania bardzo silnie się nagrzewa. Dlatego należy zabezpieczyć go przed bezpośrednim dostępem dzieci, w celu uchronienia ich przed oparzeniami. Oczywiście sami również zachowajmy środki ostrożności, generator potrafi być bardzo gorący nawet godzinę po wyłączeniu.

4. Trzymać na płaskiej powierzchni

Prawidłowa praca agregatu wymaga stabilnego, płaskiego podłoża. Należy pamiętać, że optymalne działanie generatora opiera się na odpowiednim przepływie oleju i paliwa, a do tego niezbędne jest umiejscowienie go na poziomym, stabilnym stanowisku.

5. Nie użytkować w zamknięciu

Nie można zapomnieć, że paliwo z agregatów prądotwórczych emituje spaliny, dlatego nie jest wskazane uruchamianie ich w pomieszczeniach zamkniętych. Użytkowanie generatora w garażu, bądź piwnicy stwarza zagrożenie nagromadzenia się toksycznych gazów, więc jeśli już zdecydujemy się na umieszczenie agregatu w takim pomieszczeniu, musimy zapewnić w nim odpowiedni system odprowadzania spalin oraz cyrkulacji powietrza. Generator bez regularnej wymiany powietrza może ulec przegrzaniu.

Nie podłączajmy do agregatu wszystkich urządzeń na raz, lecz pojedynczo, zaczynając od tych zużywających najwięcej mocy

6. Podłączanie odbiorników

Przed podłączeniem odbiorników do agregatu należy upewnić się, że ich łączna moc nie jest wyższa niż moc agregatu prądotwórczego. Trzeba przy tym uwzględnić, że niektóre urządzenia mają większy (czasem kilkukrotnie) pobór mocy w czasie rozruchu. Wskazane jest także, aby nie podłączać wszystkich odbiorników naraz, lecz po kolei.

Kolejną ważną kwestią jest to, kiedy należy je podłączać i odłączać. Tutaj najważniejsze jest kierowanie się zasadą, aby włączać i wyłączać generator kiedy odbiorniki są odłączone. Należy się więc upewnić, że przed włączeniem agregatu nie ma do niego podłączonych odbiorników. Podłączany je dopiero po uruchomieniu agregatu, oraz odłączamy zanim agregat skończy działanie. Unikniemy w ten sposób możliwych uszkodzeń podłączanych do agregatu urządzeń.

Pamiętajmy także, że w agregatach występują dwa rodzaje gniazd: jednofazowe (16 A, 230 V) oraz trójfazowe (32 A, 400 V). Jednofazowe gniazda to te, z którymi mamy do czynienia w naszych domach, do których podłączane są wszelkie urządzenia codziennego użytku, jak sprzęt AGD, komputery. Gniazda trójfazowe są używane do cięższych urządzeń o dużej mocy używanych zwykle w przemyśle.

Pamiętajmy, żeby zawsze przed uruchomieniem agregatu sprawdzić poziom oleju oraz paliwa.

7. Sprawdzanie poziomu oleju i paliwa

Każdorazowo przed uruchomieniem generatora prądu powinno się sprawdzić jego poziom oleju. Jeśli jest za niski, należy go uzupełnić według wskazań na instrukcji obsługi danego urządzenia.
Należy też kontrolować poziom paliwa, aby nie dopuścić, żeby jego ilość spadła poniżej dopuszczalnego minimum. W przypadku długiej przerwy w użytkowaniu agregatu, nie należy zostawiać w zbiorniku dużo paliwa, które wskutek parowania traci na jakości.

8. Sprawdzanie filtrów powietrza

Przed każdym uruchomieniem agregatu należy sprawdzić jego filtr powietrza. Powinien wyglądać czysto i być w dobrym stanie. Wszelkie zabrudzenia należy wyczyścić, natomiast gdy ulegnie znacznemu zużyciu, bądź uszkodzeniu, trzeba go wymienić na nowy.

9. Przechowywanie i transport

Jak u wszystkich urządzeń spalinowych, tak i w przypadku agregatu prądotwórczego konieczne jest przechowywanie oraz transportowanie urządzenia w pozycji roboczej. Tak samo, jak w trakcie pracy, agregat powinien być przenoszony i przechowywany w ustawieniu poziomym. Jeśli będziemy użytkować, bądź przenosić generator w innej pozycji, możemy spowodować zalanie świecy i poważnie uszkodzić filtr powietrza.

Jeśli nie chcesz osobiście obsługiwać agregatu - nie musisz!

W Dinamo na prośbę klienta zapewniamy pełną obsługę wypożyczanych przez nas urządzeń! Korzystając z naszych usług dostajesz gwarancję bezpieczeństwa i profesjonalną obsługę!
Wypożyczając agregat w naszej firmie zawsze możesz liczyć na wskazówki naszych ekspertów

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

deino 06 Sep 2012 20:19 2091 0

Lock | New topic

 • #1Level 11  

  #1

  Instrukcja użytkowania i instalacji/user manual multi languages do wentylatora sufitowego (mieszacza powietrza) firmy Westinghouse Lighting Corporation werjsa GS-26-Trigona-WH08

  Attachments:

  • Trigona. pdfDownload(1. 77 MB) Punkty: 1 for the user
 • Create an account, log in and become active in a forum and ads will not appear. You will receive points by participating in discussions.
  Join this discussion.

  Log in with Google

  • Home page
  • /
  • Forum Household Utility Household and Heating Systems Instructions Instrukcja montażu i użytkowania GS-26-Trigona-WH08

Poznaj swoje urządzenie dzięki instrukcjom obsługi.

Jeśli zapomniałeś gdzie położyłeś instrukcję dołączoną do swojego urządzenia, masz pomoc pod ręką. Wystarczy wprowadzić E-numer (numer typu modelu) swojego urządzenia, a my przeniesiemy Cię do dostępnych publikacji.

więcej

Dzięki rejestracji swoich urządzeń w MyBosch możesz uzyskać dostęp do Asystenta Serwisowego marki Bosch.

Jeśli Twój produkt jest już zarejestrowany w MyBosch, po prostu zaloguj się i wybierz produkt o który Ci chodzi, aby otrzymać wybrane dla Ciebie informacje i pomoc Asystenta Serwisowego marki Bosch – wszystko czego potrzebujesz i nic ponad to.

Masz kłopot ze znalezieniem tabliczki znamionowej i E-numeru (E-nr) urządzenia? Wejdź na poniższy link i wyszukaj tabliczkę znamionową.

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Zaloguj się do istniejącego konta

Instrukcja użytkowania - Porady dotyczące montażu Ge Dishwasher

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja użytkowania - Porady dotyczące montażu Ge Dishwasher

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja użytkowania - Porady dotyczące montażu Ge Dishwasher